Projekt aCIRET na "Dniu Strefy" zorganizowanym na Politechnice Gdańskiej

 

Co roku w listopadzie Politechnika Gdańska we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną organizuje targi pracy o nazwie "Dzień Strefy". W czasie tej imprezy miejscowe firmy umożliwiają studentom PG zapoznanie się z profilami działalności biznesowej, oraz informują o rekrutacji na stanowiska pracownicze i praktyki.

Podczas tegorocznego "Dnia Strefy" polski zespół aCIRET złożony z reprezentantów PG i fundacji ECD przedstawiał zainteresowanym informacje na temat studiów w systemie dualnym informując o podstawach, zaletach i koncepcji tego systemu edukacji.  

 

pic1

Idea edukacji wyższej w systemie dualnym nie tylko spotkała się z zainteresowaniem wielu studentów, ale również przyciągnęła uwagę przedsiębiorców i przedstawicieli największych firm działającym w regionie gdańskim.

 

pic2

 

Mamy nadzieję, że kontakty nawiązane przez zespół aCIRET z przedstawicielami lokalnych i regionalnych firm zaowocują zwiększeniem liczby firm działających w ramach Klastra praktyk zawodowych dla inżynierów przyszłości (Apprenticeship Cluster for Industry-Ready Engineers of Tomorrow). Mamy również nadzieję, że studenci kształceni w systemie dualnym znajdą w przyszłości zatrudnienie w wiodących przedsiębiorstwach operujących w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

pic3